Univerzitní e-sportová liga

Počátek inkubace: 2017 - doposud

Tým: Martin Obr

Popis: Vytvoření e-sportové ligy pro studenty vysokých škol. Cílem není pouze vytvoření samotné ligy, ale i akcí a doprovodných eventů jako jsou například veřejné streamy s doprovodným programem. Po vytvoření ligy pro české univerzity je cílem se připojit k celoevropské serii turnajů "University esport masters".

Příběh: Nápad na vytvoření e-sportové ligy mezi studenty vznikl v kampusu České zemědělské univerzity. Všude bylo plno letáků, které zvaly studenty na neuvěřitelnou hokejovou bitvu univerzit. Nápad hokejové bitvy mne zaujal už dříve. Mám rád akce, kde se studenti aktivně zapojí a fandí svým univerzitám, jako tomu je například na školách v USA. Chtěl jsme proto vytvořit ligu, která by se nekonala pouze jednou ročně a zároveň byla něčím originální. A právě z toho vznikl nápad Univerzitní e-sportvé ligy, která nebude spojovat pouze hráče počítačových her, ale i právě fanoušky, kteří budou podporovat svoji alma mater.