Multimediální reklama ve vozech

Počátek inkubace: 2017 - doposud

Tým: Vojtěch Sommer

Příběh: Jako student vysoké školy si občas vydělávám jízdou jako řidič pro službu Uber. Jako řidič rozvezete po Praze opravdu spousty zajímavých lidí a cizinců, kteří se mě často ptali, jaký podnik bych jim doporučil, jako správný Čech. Již od začátku jsem přemýšlel, jak bych mohl z jízdy vydělat ještě více peněz, než jen poplatkem za jízdu. Zprvu mě napadlo rozdávat vizitky restaurací, ale poté mě napadlo, proč bych to nemohl udělat ve velkém a multimediálně. Přišel jsem tedy na nápad umístit tablety na sedačky řidiče a spolujezdce připevněné tak, aby směřovaly na zákazníky sedící na zadních místech. V těchto tabletech by byly umístěné reklamy, které by mi vydělávaly peníze, ale i multimediální systém, který by přinášel zákazníkům lepší požitek z jízdy a odpovídal právě na otázku, kam zajít v Praze na kávu, či kam zajít v pátek večer. Poté jsem narazil na podobnou službu fungující v Americe a uvědomil si, že to opravdu není špatný nápad. A tak jsem se pustil do budování tohoto systému, který mám již skoro hotový a nyní se chystám na testování systému v mém voze.