czechinvestlogovbig

CzechInvest, Agentura pro podporu podnikání a investic je vládní organizace spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Dojednává do České republiky tuzemské a zahraniční investice z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center. Zároveň velmi aktivně podporuje malé a střední podniky včetně začínajících inovativních podnikatelů a startupů a to nejen v ČR, ale i v zahraničí.

CzechInvest spolupracuje s univerzitním inkubátorem Point One zejména ve sdílení článků, aktuálních informací, novinek a akcí. Společně participují na startupovém ekosystému v České republice, vyměňují si důležité informace a připravují společné akce pro začínající podnikatele, studenty a startupy.

Petr Kopeček je hlavní spojkou mezi CzechInvestem a Point One. Je startupový nadšenec, fanoušek do technologií, člověk, co věří v poctivou politiku a věčný optimista. Petr je projektový manažer v Czechinvestu, kde se stará o krátkodobé akcelerační programy pro start-upy v zahraničí – Londýn, New York, San Francisko a Singapur. Ví, jak má vypadat pořádná start-upová pitch, dokáže doporučit vhodný akcelerační program nebo sehnat kontakt na investory. S Point One spolupracuje od ledna 2017.