foto

JUDr. Jan Bárta

Jan je advokátem, zabývající se zejména právem duševního vlastnictví a obchodním právem. Vedle právního poradenství se však vždy snaží pomoci svým klientům i obchodně a zprostředkovat jim obchodní příležitosti pro jejich výrobky a služby nebo kontakt s investory. Jeho základní filozofií je, že advokát by neměl být pouze pomocí při řešení právních otázek, ale i člověkem, který pomáhá rozvíjet business svých klientů.

linkedin.com/in/jan-bárta

ppllogobig

Společnost PPL CZ s.r.o. patří mezi nejvýznamnější přepravce zásilek na českém trhu. Od svého založení se PPL specializovala na vnitrostátní balíkovou přepravu na firemní adresy. Portfolio přepravních služeb pak jako první rozšířila o balíkovou přepravu na soukromou adresu a vnitrostátní paletovou přepravu. V současnosti zajišťuje v rámci ČR přepravu zásilek až do 3.000 kg. Spolupráce s partnerskou společností DHL umožnila také rozšíření služeb o přepravu balíků do Evropy.

Společnost PPL navázala spolupráci s podnikatelským inkubátorem Point One na začátku září 2018. Hlavní spojkou mezi PPL a Point One je Jan Dlouhý, který ve společnosti PPL zastupuje pozici Head of key account management a v Point One předává své know-how formou workshopů hlavně v oblasti vyjednávání a obchodu. Dále společnost PPL nabízí členům Point One zvýhodněný ceník logistických služeb.

seznamlogobig

Seznam.cz je česká společnost založená v roce 1996. Zprvu technologická firma se v posledních letech stává i mediálním domem s vlastním zpravodajstvím Seznam Zprávy a celoplošnou terestriální Televizí Seznam. Domovskou stránku Seznam.cz navštíví denně téměř 3,5 milionu reálných uživatelů a dosah všech služeb, které spadají pod českou internetovou jedničku, je až 95 % internetové populace v ČR.

V roce 2017 měla firma tržby přes čtyři miliardy korun, což je o více než 10 % v porovnání s předchozím rokem. V portfoliu Seznam.cz se kromě obsahových služeb (Seznam Zprávy, Televize Seznam, Stream.cz, Porženy.cz, Garáž,cz) nachází i fulltextové Vyhledávání, vlastní prohlížeč, Email.cz a Email Profi, mapová aplikace Mapy.cz, nákupní rádce Zboží.cz, reklamní systém Sklik.cz či služby Sreality.cz, Sauto.cz, Firmy.cz a další. Společnost vlastní podíl ve vydavatelství Borgis a v červnu 2018 koupila většinový podíl v rádiích Expres FM a Classic Praha.

Spolupráce mezi Seznam.cz a Point One je prozatím domluvená na poskytování workshopů a tréninků měkkých dovedností od profesionálních trenérů z řad Seznam.cz

David Koláček, který je hlavní spojkou mezi Seznam.cz a Point One působí jako manažer oddělení Vzdělávání v Seznamu, trenér manažerských dovedností, specialista na vedení a řízení lidí, leadership, týmovou spolupráci, komunikaci a koučink.

fenekbig

Agentura Fenek^^ spojuje odbornost v komunikaci se znalostí českého technologického trhu a jeho aktérů. Původně založená jako specializovaná PR agentura dnes poskytuje širší portfólio služeb se striktním zaměřením na startupovou/IT/tech scénu, například hackathony na klíč nebo HR marketing mířený na programátory. Mezi jeho klienty tak nepatří pouze startupy, digitální agentury a IT firmy, ale také firmy a korporace, které hledají technologické projekty, partnery nebo talenty. Fenek^^ je součástí komunity, pořádá vlastní eventy, publikuje odborné texty a část kapacit věnuje neziskovým projektům a mentoringu early stage startupů.

czechinvestlogovbig

CzechInvest, agentura pro podporu podnikání a investic je vládní organizace spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Dojednává do České republiky tuzemské a zahraniční investice z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center. Zároveň velmi aktivně podporuje malé a střední podniky včetně začínajících inovativních podnikatelů a startupů a to nejen v ČR, ale i v zahraničí.

CzechInvest spolupracuje s univerzitním inkubátorem Point One zejména ve sdílení článků, aktuálních informací, novinek a akcí. Společně participují na startupovém ekosystému v České republice, vyměňují si důležité informace a připravují společné akce pro začínající podnikatele, studenty a startupy.

Petr Kopeček je hlavní spojkou mezi CzechInvestem a Point One. Je startupový nadšenec, fanoušek do technologií, člověk, co věří v poctivou politiku a věčný optimista. Petr je projektový manažer v Czechinvestu, kde se stará o krátkodobé akcelerační programy pro start-upy v zahraničí – Londýn, New York, San Francisko a Singapur. Ví, jak má vypadat pořádná start-upová pitch, dokáže doporučit vhodný akcelerační program nebo sehnat kontakt na investory. S Point One spolupracuje od ledna 2017.